Podívejte se na novou Škodu Superb Combi. Chlubí se obřím interiérem | E15.cz

Podívejte se na novou Škodu Superb Combi. Chlubí se obřím interiérem

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie nové Škody Superb Combi, která přijde na trh v září. Škoda Superb Combi má největší interiér a zavazadlový prostor ve své třídě. Cenu zatím firma nezveřejnila. V závodě automobilky v Kvasinách na Rychnovsku sjel z linky první vůz třetí generace modelu Superb liftback v březnu, na trh se dostane v červnu. Cena nového superbu začíná na 599 900 korunách.

Škoda začala superb vyrábět v roce 2001. Od té doby prodala tři čtvrtě milionu vozů v provedení sedan a od roku 2009 i kombi. Kombi dosud tvořilo kolem dvou třetin prodeje, což by se mělo s novou generací změnit ve prospěch limuzíny.

Výstavní premiéru bude mít vůz v září na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem a ještě v témže měsíci se dostane na trh. Celkový maximální objem ve dvoumístném uspořádání interiéru vozu kombi je téměř dva tisíce litrů, samotný zavazadlový prostor má 660 litrů.

Superb patří do střední třídy, Škoda má ale ambice se třetí generací tohoto vozu konkurovat vozům o třídu výš. Nový superb jako první Škoda nabízí adaptivní podvozek s pěti volitelnými jízdními režimy, třízónovou klimatizaci, zadní parkovací kameru, elektrickou parkovací brzdu nebo připojení vozu k internetu prostřednictvím sítě LTE a vytvoření Wi-Fi sítě pro další zařízení.

Automobilka Škoda Auto letos plánuje zvýšit prodej své vlajkové lodi superb na českém trhu až na 5500 vozů, proti loňsku asi o pětinu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.