Renault svolává půl milionu aut, akce se týká i Česka | E15.cz

Renault svolává půl milionu aut, akce se týká i Česka

Renault Mégane druhé generace
Renault Mégane druhé generace
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Thomas Doerfer - Wikimedia Commons

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská automobilka Renault svolává po celém světě téměř půl milionu vozů Mégane II Grandtour, aby mohla opravit upevnění střešního spoileru.

lSvolávací akce se týká všech vozů Mégane II Grandtour vyrobených v letech 2003 až 2009, které se prodávaly i v Česku. Na vině je podle automobilky předčasná únava materiálu. Oprava spoileru, který by se mohl uvolnit, Renaultu podle časopisu Auto Service Praxis zabere zhruba dvě a půl hodiny. Renault se nyní potýká se slabou poptávkou v Evropě. Její prodej se loni snížil o šest procent na 2,55 milionu vozů. Zaznamenal tak první pokles od roku 2008. Firma již v lednu oznámila, že plánuje do roku 2016 ve Francii zrušit 7500 pracovních míst.

Rozsáhlá svolávací akce nedávno postihla majitele vozu Toyota, Nissan, Mazda a Honda. Japonské automobilky svolávají 3,4 milionu vozů kvůli vadným airbagům, které vyrobila japonská společnost Takata. Také tato akce se týká i českých zákazníků.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.