Renault v pololetí zvýšil prodej o zhruba dvě procenta | e15.cz

Renault v pololetí zvýšil prodej o zhruba dvě procenta

Renault
Renault
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská automobilka Renault v prvním pololetí meziročně zvýšila prodej osobních a lehkých užitkových vozů o 1,9 procenta na 1,374 milionu díky silnému růstu poptávky mimo Evropu. Oznámila to dnes firma.

Prodej automobilky mimo Evropu se zvýšil o 20,4 procenta na 542 411 vozů. Podíl mimoevropských zemí na celkovém prodeji Renaultu tak stoupl o šest procentních bodů na 40 procent. Přispěla k tomu například poptávka v Brazílii a Rusku.

Společnost dnes rovněž předpověděla, že světový trh s automobily v letošním roce stoupne o tři až čtyři procenta. Zhoršila tak svou lednovou prognózu, která počítala s růstem o více než čtyři procenta. Automobilový sektor byl mezitím zasažen negativními důsledky březnového zemětřesení v Japonsku, upozornila agentura Reuters.

Automobilka potvrdila, že na evropském automobilovém trhu letos očekává stagnaci či pokles až o dvě procenta. Odhad letošního poklesu poptávky ve Francii nicméně snížila na čtyři až šest procent z dříve předpokládaných osmi až deseti procent. Renault loni hospodařil s čistým ziskem 3,42 miliardy eur (82,5 miliardy korun) po rekordní ztrátě 3,13 miliardy eur v roce 2009. Prodej automobilky loni stoupl o 14 procent na rekordních 2,63 milionu vozů a tržby se zvýšily o 15,6 procenta na 39 miliard eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery