S kým zfúzuje Fiat Chrysler? Ve hře zůstal Ford, Volkswagen a Toyota | e15.cz

S kým zfúzuje Fiat Chrysler? Ve hře zůstal Ford, Volkswagen a Toyota

Model Dodge Ram z koncernu Fiat Chrysler
Model Dodge Ram z koncernu Fiat Chrysler
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Sylvain Lacroix; Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zbývajícími kandidáty na sloučení s italsko-americkou automobilkou Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jsou japonská Toyota, americký Ford a německý Volkswagen. Loni se šéf FCA Sergio Marchionne obrátil s návrhem na spojení na největší americkou automobilku General Motors (GM), její vedení ale takovou možnost odmítlo.

Smysl by dávalo i spojení jeho společnosti s jihokorejskými automobilkami, „Korejci ale sňatky neuzavírají“, uvedl šéf FCA. „Tyto dveře (k fúzím a akvizicím) se nikdy nezavírají, nutnost konsolidovat nemizí,“ řekl Marchionne novinářům na okraj dnešní valné hromady FCA v Amsterodamu.

Marchionne, který řídí sedmého největšího výrobce automobilů na světě, uvažuje o megafúzi s jinou velkou firmou, aby eliminoval slabiny svého podniku.

Fiat Chrysler je zatížen jedním z nejvyšších dluhů v automobilovém průmyslu a jeho evropská divize jen stěží dosahuje zisku. Loni v květnu Marchionne prohlásil, že do tří let se ve světovém automobilovém průmyslu rozhodně uskuteční další velká fúze.

Skupina FCA vznikla předloni spojením italské automobilky Fiat s americkým partnerem Chrysler. FCA podle svých internetových stránek zaměstnává po celém světě zhruba 238.000 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery