Šéfové Stocku a Becherovky na konci roku skončí ve funkcích | E15.cz

Šéfové Stocku a Becherovky na konci roku skončí ve funkcích

Šéfové Stocku a Becherovky na konci roku skončí ve funkcích
Petr Pavlík
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Šéf likérky Stock Petr Pavlík na konci roku po pěti letech skončí ve funkci. Nahradí jej polský manažer Marek Malinowski, který v minulosti řídil obchodní aktivity Stocku v Polsku. Z funkce na konci roku odejde i šéf likérky Jan Becher - Karlovarská Becherovka a.s. Anthony Schofield, jeho nástupce firma zveřejní v následujících měsících.

„Nehledejte za tím žádnou senzaci. Odcházím na jiný post a ze své vůle,“ řekl Lidovým novinám (LN). Pavlík. Zástupce Becherovky Pavel Tesař pak sdělil, že v případě odchodu Schofielda jde o plánovanou změnu. Podle deníku by měl Schofielda nahradit francouzský zástupce z mateřského koncernu Pernod Ricard.

Stock Plzeň je největším výrobcem a prodejcem lihovin v České republice. Je lídrem ve všech rozhodujících segmentech trhu. V hořkých a bylinných lihovinách má tržní podíl zhruba 54 procent, v rumech a tuzemácích 61 procent a ve vodkách drží tržní podíl asi 37 procent.

Firma loni prodala na českém trhu lihoviny za 63,2 milionu eur (1,735 miliardy korun), meziročně tak za ně dostal o 15,5 procenta více.

Světová dvojka

Becherovka je společností s více než dvousetletou tradicí. Byla založena v roce 1807 rodinou Becherů, tehdy jako rodinný podnik. V roce 2001 byl dokončen proces privatizace a společnost přešla do vlastnictví francouzské skupiny Pernod Ricard, která je druhým největším výrobcem alkoholických nápojů na světě po britské Diageo.

Anthony SchofieldAnthony SchofieldAutor: Anna Vacková, E15
Anthony Schofield z funkce odejde na konci roku (foto Anna Vacková)

Firmě v letošním finančním roce končícím v červnu vzrostl zisk před zdaněním více než dvojnásobně. Dosáhl 392 milionů korun oproti předchozím 171 milionům.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!