Škoda odtajnila cenu nového superbu, začíná těsně pod 600 tisíci | E15.cz

Škoda odtajnila cenu nového superbu, začíná těsně pod 600 tisíci

ČTK
pav

Třetí generace Škody Superb dostala svou cenovku. Bude začínat na 599 900 korunách, což je o 47 tisíc více než u předchozí generace, která ale byla vybavená slabším motorem. Proti verzi se srovnatelným výkonem je o 13 tisíc korun levnější. Škoda Auto věří, že novinka zvýší prodeje o 25 procent oproti předchozím modelům.

Objednávky na nový Superb budou prodejci v tuzemsku přijímat od 10. března, kdy firma také zveřejní ceník všech verzí. První vozy se na trh dostanou v červnu. Škoda dnes ceny oznámila na ženevském autosalonu.

Škoda nabídne Superb se základní motorizací 1,4 TSI s výkonem 110 kilowattů, která nahradí agregát o stejném objemu s 92 kilowatty, který z nabídky pro Česko vypadl. Výkonově nejbližší model druhé generace tedy je benzinová 1,8 TSI s výkonem 118 kilowattů. Ta se prodávala od 612 900 korun.

V základní výbavě navíc přibude funkce omezovače rychlosti pro tempomat, přední parkovací asistent, vylepšená elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+, elektrická parkovací brzda s funkcí auto hold nebo vyjímatelná LED svítilna v zavazadlovém prostoru. Z výbavy proti předchůdci naopak vypadla síťka středové konzole, páté dveře s dvoustupňovým otevíráním twindoor, osvětlení nohou vepředu, zadní středová opěra s otvorem pro dlouhé předměty a celý síťový program.

U základního modelu Škoda slibuje maximální rychlost 220 km/h a zrychlení na 100 km/h za 8,6 vteřiny. Kombinovaná spotřeba se má pohybovat kolem 4,8 litru na 100 km.

Světová premiéra v Ženevě

Škoda vystavuje nový Superb v Ženevě ve světové premiéře. Před tím jej ukázala pouze novinářům v pražském Karlíně v polovině února. Od nové generace si slibuje zvýšení prodeje o 25 procent proti předchozím dvěma generacím. Těch prodala od roku 2001 celkem 700 tisíc vozů. Nový Superb se bude vyrábět v závodě Škody v Kvasinách a také v Šanghaji.

Další novinky z autosalonu v Ženevě sledujte

a na Twitteru týdeníku Euro

Svými tvary vychází nový Superb z designové studie VisionC představené loni na autosalonu v Ženevě. Zaujme vyváženějšími proporcemi proti předchůdci s menšími převisy karoserie. Přední části dominují ostře řezané světlomety, výrazná maska chladiče, zadní pak LED svítilny ve tvaru C. Nový Superb jako první Škoda nabízí adaptivní podvozek s pěti volitelnými jízdními režimy, třízónovou klimatizaci, zadní parkovací kameru, elektrickou parkovací brzdu nebo připojení vozu k internetu prostřednictvím sítě LTE a vytvoření Wi-Fi hotspotu pro další zařízení.

Nová vlajková loď čerpá z modulární koncernové platformy MQB. Má většinu existujících elektronických asistentů, o 30 litrů větší kufr proti předchozí generaci a nebude chybět ani luxusní varianta Laurin&Klement. V nabídce bude se čtyřmi benzinovými a třemi dieselovými čtyřválcovými agregáty. Šestiválec o objemu 3,6 litru z předchozí generace naopak z nabídky vypadl.

Autor: ČTK, pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!