Škodovka ukázala skicu třetí generace superbu | E15.cz

Škodovka ukázala skicu třetí generace superbu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladoboleslavská Škoda Auto zveřejnila skicu třetí generace Škody Superb. Inovovaný model bude mít světovou premiéru v únoru v Praze a do prodeje půjde v polovině příštího roku. S novou generací podle firmy postoupila Škoda Superb na horní hranici automobilové střední třídy. Termín začátku sériové výroby ani plánovanou cenu vozu zatím podnik nesdělil.

Nový vzhled znamená výraznou proměnu exteriéru vozu. Bude založen na jednoduchých a výrazných geometrických tvarech a některé prvky exteriéru vozu budou vycházet ze studie Škoda VisionC, což znamená i výrazné kontury například na zadní části vozu.

„Model působí svalnatým dojmem, je ostře řezaný, suverénní a atraktivnější než kdykoli předtím. Výrazné tvary exteriéru pokračují i uvnitř vozu,“ uvedl mluvčí projektu Bernd Abel.

Třetí novodobá generace má značce i modelu získat nové skupiny zákazníků. Nový Superb bude prvním modelem Škody s elektronickou parkovací brzdou. Navíc získal i adaptivní tlumiče. Mezi agregáty budou naftové motory 1,6 a 2,0 litru a benzinové 1,4 a 2,0 litru. Chybět bude vrcholný šestiválec 3,6 litru. Vůz bude oproti předchozím modelům o necelé tři centimetry delší a téměř o pět centimetrů širší.

Dosud mladobolesvaská automobilka dodala zákazníkům na celém světě asi 700 tisíc vozů Škoda Superb první a druhé generace.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.