Solární skupině Energy 21 loni vzrostl čistý zisk i tržby | E15.cz

Solární skupině Energy 21 loni vzrostl čistý zisk i tržby

Solární skupině Energy 21 loni vzrostl čistý zisk i tržby
Solární panely
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Energetické skupině Energy 21, výrobci elektřiny ze solárních zdrojů, vzrostl loni meziročně čistý zisk o 23,8 procenta na 350,7 milionu korun. Konsolidované tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply o 5,2 procenta na 887,8 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Skupina ve zprávě uvedla, že Energy 21 prostřednictvím dceřiných firem vlastní a provozuje v Česku 31 fotovoltaických elektráren o celkovém instalovaném výkonu 61,2 megawattu (MW). Loni vyrobily 63,9 gigawatthodiny (GWh) elektřiny, meziročně o 2,7 procenta více.

Podle dat Energetického regulačního úřadu činil instalovaný výkon všech solárních elektráren v Česku na konci loňského roku 2069,5 MW. Energy 21 uvádí, že je druhým největším tuzemským výrobcem elektřiny ze solárních zdrojů za skupinou ČEZ. Celkem bylo loni v ČR vyrobeno ve fotovoltaických elektrárnách přes 2193 GWh elektřiny.

Energy 21 je energetickou skupinou působící výhradně v oblasti alternativní energetiky. V současné době se zaměřuje na výstavbu a provoz solárních elektráren. Jediným akcionářem je podle zprávy společnost Uniastra Holding Limited se sídlem na Kypru, všechny společnosti zahrnuty do konsolidačního celku mají sídlo v Česku.

Apple v Číně založil miliardový fond pro obnovitelnou energii
Komentář Michala Šnobra: ČEZ, fotbal a politika

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!