Volkswagen v inzerátech varuje před vlastním zánikem | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Volkswagen v inzerátech varuje před vlastním zánikem

Volkswagen v inzerátech varuje před vlastním zánikem
Koncern Volkswagen je ke své budoucnosti skeptický, závod ve Zwickau zatím chrlí na trh další vozy VW
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Zdeněk Pečený

Pověřený šéf dozorčí rady automobilky Volkswagen Hans Dieter Pötsch varoval, že skandál kolem emisí naftových motorů ohrožuje samotnou existenci firmy, která ještě minulý měsíc plánovala dostat se v celosvětových prodejích na první místo před Toyotu. Varování se objevilo v německých denících formou placené celostránkové inzerce, kde stálo: „Chceme říct jen jednu věc: Uděláme vše, abychom získali vaši důvěru zpět.“

Německé automobilce vyprší ve středu termín, do kterého má přijít s plánem na opravu 2,8 milionu zasažených vozů v Německu. Ačkoli firma v inzerci maluje vše načerno, podle deníku Welt am Sonntag Pötsch minulý týden manažerům řekl, že firma s dostatečným úsilím současnou krizi překoná.

Volkswagen a celý německý průmysl se po obviněních z podvodu, který prvně vznesl americký regulátor, otřásl. Akcie v pondělí mírně vzrostly. Před vypuknutím aféry se obchodovaly za téměř 170 eur za kus. Včera byla cena dočasně i pod 90 eury. Pokles akcií o téměř polovinu snížil tržní hodnotu automobilky o více než 30 miliard eur.

Akcie Volkswagenu:

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!