Výrobce součástek do formulí postaví v Žebráku halu za čtvrt miliardy | E15.cz

Výrobce součástek do formulí postaví v Žebráku halu za čtvrt miliardy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: McLaren

hop

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakouská firma Mubea Carbo Tech, která vyrábí karbonové díly do automobilů, postaví v Žebráku novou výrobní halu za čtvrt miliardy korun. Nová hala zaměstná v příštím roce 150 lidí, o rok později až 250 lidí. E15.cz to řekli zástupci rakouského vedení firmy.

Firma Mubea v Česku působí už několik let a má výrobní závody v Žebráku a v Prostějově. Mubea v loňském roce koupila většinový podíl v salcburské firmě Carbo Tech. Spojením těchto firem vznikla společnost Mubea Carbo Tech a právě pro její potřeby vyroste nedaleko Plzně nová hala.

Od roku 2012 se v ní budou se v ní vyrábět karbonové součástky do automobilů, řekla E15.cz zástupkyně firmy Elisabeth Höflerová. Carbo Tech v loňském roce získal lukrativní zakázku od McLarenu. Pro stáj ze soutěže Formule 1 bude dodávat karbonové monokoky. Také díky této zakázce plánuje Carbo Tech letos překonat obrat 100 milionů eur (2,5 miliardy korun).

Autor: hop

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.