Boj o projekt Five u Anděla vyhrála Skanska | E15.cz

Boj o projekt Five u Anděla vyhrála Skanska

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z Česka odcházející německý developer Hochtief Development se zbavil jednoho ze svých nejcennějších tuzemských aktiv. Chystaný kancelářský projekt Five i s vedlejší bytovou částí v Praze na Smíchově od něj podle informací deníku E15 kupuje za blíže neurčenou cenu po boji s řadou dalších zájemců společnost Skanska Property. Žádná ze stran se k transakci nevyjádřila. Komentář neposkytla ani poradenská firma DTZ, která zastupovala Hochtief, ani konzultanti z JLL zastupující Skansku.

Developerská odnož Skansky se o smíchovský projekt čítající 14 500 metrů čtverečních kanceláří utkala s velkými jmény byznysu typu Penty, HB Reavisu, AFI nebo Lordshipu.

Zájemců o projekt na rohu ulic Na Valentince a Svornosti ale bylo více. „Tendr přilákal také několik domácích developerských a investičních skupin, které tím, že se ucházely o tento projekt, vstoupily poprvé na institucionální trh a zvýšily soutěživost procesu,“ uvedl hráč z trhu, který si nepřál být jmenován.

Zájemce lákala kombinace kancelářského a bytového projektu. Místo vozovny kanceláře. Stejně tak fakt, že záměr má územní rozhodnutí. Velkou roli sehrála i dobrá nálada na trhu, kdy je o kvalitní projekty v dobrých lokalitách zájem.

Hochtief Development se rozhodl opustit český trh loni. Naopak Skansce Property se daří. Nedaleko nově získaného projektu minulý rok úspěšně dokončila a pronajala administrativní centrum Riverview. V říjnu ho prodala fondu firmy Invesco.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.