Na Pankráci ožívá projekt bytového mrakodrapu | E15.cz

Na Pankráci ožívá projekt bytového mrakodrapu

Návrh oživeného projektu bytového mrakodrapu ve tvaru V pochází z ateliéru Radana Hubičky
Návrh oživeného projektu bytového mrakodrapu ve tvaru V pochází z ateliéru Radana Hubičky
• 

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vášnivé debaty o vlivu mrakodrapů v Praze na Pankráci na panorama metropole dostanou již brzy novou munici. Z mrtvých totiž vstává projekt bytového mrakodrapu Epoque. Pankrácká stavba s 30 nadzemními podlažími čnící do výšky 104 metrů má podle informací deníku E15 začít na podzim 2014, dokončena má být v závěru roku 2016.

Architektonický návrh budovy ve tvaru písmene V pochází z ateliéru Radana Hubičky. Stavba pojme zhruba 144 bytů. Víc než polovina má mít přes sto metrů čtverečních.

Záměr na výstavbu této výškové budovy nejdříve provázely soudní pře s občanskými sdruženími. Developerská firma ECM ovládaná Milanem Janků navíc následně zkrachovala, takže pro Epoque jen stačila vyhloubit stavební jámu.

Projekt loni koupila firma PSJ Invest realitního podnikatele Martina Jaroše pro společnost Aceur Investment registrovanou v Lucembursku. Úkolem PSJ Invest, která už má za sebou například výstavbu oceňovaného kancelářského centra Main Point Karlin, je zajistit developerské řízení projektu.

Součástí pozůstalosti po ECM je rovněž záměr postavit v blízkosti bytového projektu Epoque hotel stejného jména. Se zahájením jeho výstavby investor počítá kolem roku 2015.

Přibližně ve stejné době má podle dokumentace předložené k posouzení vlivů stavby na životní prostředí začít stavba také sousedního kancelářského projektu Parkview, který od ECM spolu s již postaveným projektem City Green Court koupil developer Skanska Property.

Z komplexu výškových budov, které ECM na Pankráci plánovala, stačila firma uskutečnit jen City Tower, jež byla se 109 metry několik let nejvyšší budovou v Česku. Letos se však na špici tuzemských mrakodrapů dostala brněnská stavba AZ Tower, jejíž výška dosahuje 111 metrů. Bytový dům Epoque tedy na rekord mít nebude. Ovšem v kategorii bytových staveb ano. Dosud v ní byla s 94 metry nejvyšší Rezidence Eliška, která právě vzniká v Praze-Vysočanech.