HTC prohrála patentový spor s Applem o kontrolu energie | e15.cz

HTC prohrála patentový spor s Applem o kontrolu energie

smartphony
smartphony
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tchajwanská firma HTC prohrála dílčí spor s americkou firmou Apple o patentová práva na chytré telefony. Americká Komise pro zahraniční obchod (ITC) zamítla stížnost HTC na to, že Apple údajně narušil její patent týkající se toho, jak chytré telefony kontrolují příjem energie, uvedl server Businesweek.

„Jsme rozhodnutím komise zklamáni,“ uvedli zástupci HTC. „Prozkoumáme všechny další možnosti, včetně případného odvolání.“

Spor o patent týkající se kontrolování energie byl jen jedním z mnoha, které vůči sobě Apple a HTC vedou. Loni v prosinci například americká Federální komise pro obchod (FTC) zakázala dovoz některých modelů telefonů od HTC do USA. Podle jejího rozhodnutí totiž tchajwanská firma porušila patent Applu týkající se technologie, která umožňuje klikat v dokumentech na telefonní čísla a další data a buď rovnou volat, nebo se prokliknout k dalším informacím.

Dynamický segment chytrých telefonů a počítačových tabletů je nyní zahlcený právními spory o lukrativní patentová práva. Apple, jehož iPhony pracují na operačním systému iOS, vede spory s firmami, které vyrábějí telefony založené na konkurenčním operačním systému Android od společnosti Google. Nejvíc soudních pří vede Apple s jihokorejským Samsungem, s nímž se soudí ve 30 případech v desítce zemí světa.

Systém Android dominuje celému trhu Asie a Tichomoří mimo Japonska. V segmentu chytrých telefonů má v tomto regionu podíl 53 procent proti 15 procentům systému iOS, uvádějí údaje výzkumné společnosti IDC.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery