Internet nás bude znát lépe než partner, myslí si třetina uživatelů | E15.cz

Internet nás bude znát lépe než partner, myslí si třetina uživatelů

Internet nás bude znát lépe než partner, myslí si třetina uživatelů
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Tomáš Kubelka

sal

Více než polovina uživatelů internetu (61 procent) se bojí sledování jejich pohybu po internetu digitálními marketingovými společnostmi. Třicet procent uživatelů také věří, že díky virtuálním stopám, které po sobě na webu zanechávají, je do roku 2020 bude internet znát lépe než jejich životní partneři, vyplývá to z průzkumu společnosti Microsoft o budoucnosti internetu.

„Uživatelé se mohou již dnes proti sledování velmi efektivně a snadno bránit. Řada z nich však bezpečnostní prvky buď vypne, nebo varování prohlížeče ignoruje,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

O tom, že internetový virtuální profil bude pro jejich kariéru důležitější než jejich skutečná identita, je přesvědčeno 24 procent dotázaných.

Růst kyber kriminality je strašákem pro 42 procent oslovených, polovina z nich si dokonce myslí, že proti ní není obrany. Podle 69 procent oslovených „surfařů“ ve věku 14 až 24 let na internetu soukromí neexistuje. Internet lidstvo úplně pohltí a v roce 2020 nebudeme již schopni žít off-line podle čtyřiačtyřiceti účastníků průzkumu, kterého se celkem zúčastnilo 10 tisíc lidí z 12 zemí Evropy.

Autor: sal
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!