Kim Schmitz slíbil "nezničitelnou" verzi Megauploadu | e15.cz

Kim Schmitz slíbil "nezničitelnou" verzi Megauploadu

Megaupload
Megaupload
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letos uzavřený server pro sdílení souborů Megaupload.com se vrátí v "nezničitelné" verzi. Podle agentury AFP to na sociální síti Twitter uvedl zakladatel serveru Kim Schmitz. Informoval také o vytvoření internetového obchodu s hudbou.

„Vím, na co všichni čekáte. Je na cestě … Větší. Výkonnější. Rychlejší. Stoprocentně bezpečný a nezničitelný,“ uvedl Schmitz, aniž zmínil Megaupload.com. Americké úřady tento server v lednu nechaly uzavřít a obvinily jeho majitele z porušování zákonů o ochraně duševního vlastnictví. Odborníci předtím řadili Megaupload.com mezi patnáct nejnavštěvovanějších serverů na světě. Schmitz návrat Megauploadu zmínil ve svém červencovém sdělení na Twitteru.

Schmitz, který je znám jako Kim Dotcom, informoval i o vytvoření webu Megabox, který se má podobat internetovým obchodům s hudbou, bude ale obcházet velká vydavatelství. Web prý bude spuštěn do konce roku.

Německého rodáka Schmitze v lednu na žádost americké FBI zadržely novozélandské úřady. USA usilují o Schmitzovo vydání, protože server Megaupload.com podle nich sdílením filmů, hudby a dalšího chráněného obsahu způsobil majitelům autorských práv škodu půl miliardy dolarů. Schmitz a jeho spolupracovníci touto činností údajně získali od roku 2005 více než 175 milionů dolarů (přes 3,5 miliardy korun).

Schmitzovi právníci tvrdí, že společnost pouze nabízela online úložiště dat, a odmítají americká obvinění z porušování autorských práv, z praní špinavých peněz a z vydírání. Schmitz byl nedlouho po svém zatčení propuštěn do domácího vězení. Termín stání o jeho případném vydání do USA novozélandská justice stanovila na 25. března 2013.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah