Levná konkurence iPadu? Tablety chce vyrábět ruská firma Rosnano | E15.cz

Levná konkurence iPadu? Tablety chce vyrábět ruská firma Rosnano

Rosnano, ilustrační obrázek
Rosnano, ilustrační obrázek
• 

ČTK

Ruský státní technologický konglomerát Rosnano plánuje zahájit v příštím roce sériovou výrobu levného tabletu pro studenty, který se má stát konkurencí iPadu firmy Apple.

Nový tablet má co nejvíce využívat umělou hmotu. „Tento tablet je lehčí, nemá sklo, dokonce ani na obrazovce,“ uvedl generální ředitel firmy Rosnano Anatolij Čubajs. „I v případě, že se studenti rozhodnout prát a použijí k tomu tento tablet, nezraní se,“ zavtipkoval.

Přístroj má používat spíše než křemíkové vodiče umělohmotnou nebo ekologickou elektroniku vyvinutou v 90. letech Cambridgeskou univerzitou. Čubajs očekává, že umělohmotná technologie dosáhne na globálním trhu s elektronikou podíl deset procent.

Ruský tablet se na první pohled podobá iPadu. Je však větší a cena je nižší. Cena ruského tabletu má být 420 dolarů (7200 korun), nejlevnější iPad stojí v USA 499 dolarů.

Hlavní distributor Applu v Rusku, firma Re:Store, odhaduje, že v Rusku se ročně prodá 500 tisíc tabletů. Podíl iPadu na trhu je zhruba 60 procent. „Jsem si jistý, že ruský tablet nebude mít podíl na trhu větší než deset procent,“ řekl agentuře Reuters ředitel Re:Store Tichon Smykov.

Rosnano chce nejprve zhruba rok testovat nový tablet s předinstalovaným systémem učebnic a vzdělávacích materiálů na některých školách. Poté zahájí sériovou výrobu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.