Motorola předběžně uspěla ve sporu s Applem i Microsoftem | E15.cz

Motorola předběžně uspěla ve sporu s Applem i Microsoftem

Motorola Mobility
Motorola Mobility
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vrb, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Apple při vývoji svých telefonů iPhone, tabletů iPad a některých dalších výrobků neoprávněně použil jeden z patentů konkurenční americké společnosti Motorola Mobility. Uvedl to soudce americké Komise pro zahraniční obchod (ITC) Thomas Pender, jehož nález bude brát komise v úvahu, než vynese konečný verdikt. Pro Motorolu je to už druhý úspěch v krátké době, protože v pondělí jiný soudce ITC podobně rozhodl ve sporu s Microsoftem.

Motorola Mobility, kterou koupila společnost Google a teď ji začleňuje do své organizační struktury, podala na Apple stížnost u oblastních soudů ve státech Illinois a Florida. Motorola tvrdí, že Apple zneužil i dalších tří patentů, to ale soudce Pender odmítl.

Komise jako celek teď posoudí rozhodnutí soudce Pendera a vydá konečný verdikt. Ten se dá podle agentury Reuters čekat někdy v srpnu.

V případě Microsoftu komise uvedla, že firma při vývoji své herní konzole Xbox porušila čtyři patenty Motoroly. Porušení patentů se týká technologie bezdrátového připojení konzole k internetu a komprese videa.

Motorola Mobility rozhodnutí soudce uvítala. „Microsoft stále porušuje naše portfolio patentů,“ uvedla firma. Dodala, že bude požadovat, aby výrobky porušující její patenty neměly přístup na trh v USA.

Motorola Mobility vede patentové spory s Microsoftem i jinde ve světě. U Evropské komise si Microsoft stěžoval, že Motorola Mobility zneužívá svého postavení a záměrně blokuje přístup ke svým základním patentům, které jsou nezbytné pro fungování řady aplikací.

ITC je nezávislou organizací, o jejímž složení rozhodují zástupci obou hlavních politických seskupení v USA, tedy republikáni i demokraté. Je to vládní úřad na federální úrovni, který poskytuje odborné posudky v oblasti mezinárodního obchodu exekutivním i legislativním složkám státu.

Autor: vrb, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah