Pink Panther získali do stáje Wanastowi Vjecy | E15.cz

Pink Panther získali do stáje Wanastowi Vjecy

Wanastowi Vjecy
Wanastowi Vjecy
• 
ZDROJ: wanastowivjecy.cz

Aleš Borovan

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedna z komerčně nejúspěšnějších manažerských agentur v českém hudebním byznysu, společnost Pink Panther Agency, rozšiřuje záběr. Do své stáje si vedle Kabátu přibrala další rockové hvězdy, kapelu Wanastowi Vjecy (WV). Těm začala připravovat na příští rok jarní turné. „Pojedeme do hal a kulturních domů s kapacitou okolo dva tisíce lidí,“ uvedl jeden ze dvou manažerů Kabátu Petr Volek.

Sesterská Pink Panther Design pak začala oběma kapelám nově vydávat i desky – Kabátu vyšel živý záznam z letošního výdělečného turné Banditi di Praga, obnoveným Wanastowkám zase nová deska Letíme na Wenuši. „Kabátu skončila smlouva s EMI, Wanastowi Vjecy neměli žádný kontrakt,“ doplnil Volek. Desku Letíme na Wenuši by podle Volka měly v krátkém čase následovat další nahrávky, v první řadě DVD z chystaného turné.

Ve hře je i další legendární jméno českého showbyznysu – za jistých konstelací by mohlo dojít k několika koncertům rozpadlé Lucie. Pro tato vystoupení je však třeba najít silné sponzory.

Jak Kabát, tak i Wanastowky patří k nejúspěšnějším kapelám na českém hudebním trhu. Kabát do loňského prosince prodal celkem milion nosičů všeho druhu. Popularitu Kabátu potvrdilo i sobotní udělování ceny Český slavík, ve kterém skupina posedmé zvítězila v kategorii Kapela roku. Wanastowi Vjecy v listopadu 2007 převzali Diamantovou desku za 500 tisíc prodaných nosičů.

Pink Panther Agency, kterou napůl vlastní Volek s manažerem Radkem Havlíčkem (ten zároveň hraje na basu v WV), spolupracovala do roku 2001 na produkci koncertů Lucie. Od roku 1999 manažersky stojí za úspěchem teplických Kabátů, které dokázali vytáhnout z rockových klubů do hal a stadionů. Například na koncert teplických rockerů na pražském Vypichu v roce 2009 dorazilo okolo 55 tisíc fanoušků. Sesterská firma Pink Panther Design má poněkud odlišnou vlastnickou strukturu. Podle Obchodního rejstříku ji vlastní Havlíček rovným dílem s Romanou Peškovou.

Autor: Aleš Borovan

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah