Primě loni klesl zisk o 18 milionů korun | E15.cz

Primě loni klesl zisk o 18 milionů korun

Marek Singer, TV Prima
Marek Singer, TV Prima
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Share on Facebook Messenger
Společnost FTV Prima provozující televizní stanice Prima, Prima Cool a Prima Love, loni vykázala zisk 119,9 milionu korun. To je o 18,2 milionu korun méně než v roce 2009. Její vlastník, společnost FTV Prima Holding, která kromě ní vlastní ještě společnosti TV Produkce, Regio Media a Českou výrobní, vykázala zisk téměř 196,3 milionu korun. Oproti roku 2009 tak vydělala o 97,1 milionu korun více.

K poklesu zisku u FTV Prima došlo i přesto, že se jí zvýšily tržby z prodeje reklamy a teleshoppingu. Tržby z reklamy loni dosáhly více než 2,274 miliardy korun. To je o 428,1 milionu více než v roce 2009. Tržby z teleshoppingu se zvýšily o 12,7 milionu na téměř 23,39 milionu korun.

Podle mluvčí společnosti Jany Mrákotové se na výsledku mimo jiné projevilo hospodaření jedné z menších stanic. „Prima COOL vysílala již celých 12 měsíců a nikoliv jen devět jako v roce předchozím,“ uvedla.

Společnosti klesly tržby ze zahraničí získané především poskytnutím vysílacích práv, a to o šest milionů na 6,7 milionu korun.

Další dceřiná společnost FTV Prima Holding, TV Produkce, loni dosáhla zisku téměř 3,9 milionu korun, Regio Media vykázala zisk po zdanění 21,17 milionu korun a Česká výrobní téměř 4,55 milionu korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.