Stát začal dotovat IT vzdělání. Přispěje až 50 tisíc, abyste se naučili programovat a poroučet AI

Ilustrace Midjourney

Ilustrace Midjourney Zdroj: E15/Midjourney

Expertky a experti v posledních měsících opakovaně upozorňují na to, že se tuzemská ekonomika musí transformovat. Bez digitálních dovedností se neobejdeme, a proto se Úřad práce vytasil s plánem na proškolení a rekvalifikaci sta tisíc lidí během následujících 18 měsíců. Každému proplatí až 50 tisíc korun nákladů.

Zpráva vyšla na Živě.cz.

Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí dotované kurzy na webu www.jsemvkurzu.cz. Nabídka je široká, vybírat můžete z více než 1 700 kurzů digitálního vzdělávání a rekvalifikací. Je přitom jedno, jestli jste momentálně (ne)zaměstnaní.

Je ovšem rozdíl mezi kurzem a rekvalifikací. Rekvalifikace není podmíněna vaší spoluúčastí, ale žádosti prohází schvalovacím procesem, který některé odmítne. Pokud se chcete jen pustit do kurzu, abyste zvýšili svou kvalifikaci, ÚP vám rovněž proplatí až 50 tisíc korun, ale počítá s vaší spoluúčastí ve výši alespoň 18 procent z ceny kurzu. Schvaluje většinu žádostí. Nabídku dosud využilo necelých 19 tisíc lidí.

Můžete se naučit například upravovat grafiku ve Photoshopu, využívat umělou inteligenci při práci, řídit týmy v nástrojích Microsoft 365, zpracovávat velká data, optimalizovat weby pro vyhledávače nebo programovat v Javě.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!