T-Mobile do září zvýšil provozní zisk o pět procent | E15.cz

T-Mobile do září zvýšil provozní zisk o pět procent

T-Mobile
T-Mobile
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Mobilní operátor T-Mobile zvýšil od ledna do září provozní zisk (EBITDA) meziročně o pět procent na 8,53 miliardy korun. Celkové tržby stouply o 0,3 procenta na 20,06 miliardy korun.

Celkový počet zákazníků zůstal na 6,18 milionu, z toho 3,97 milionu tvořili tarifní klienti. Průměrný měsíční výnos na zákazníka se zvýšil o jednu korunu na 256 korun.

Fixní služby včetně připojení xDSL, pevného internetu vzduchem či do zásuvky nyní využívá 227 tisíc zákazníků, včetně 64 tisíc nových zákazníků získaných za posledních 12 měsíců. Televizi od T-Mobile na internetové či satelitní platformě využívá téměř 68 tisíc zákazníků, což je meziroční nárůst o 172 procent a o 10 tisíc víc než v polovině letošního roku.

Zatímco počet protelefonovaných minut či SMS stagnoval, nadále významně rostl celkový objem přenesených dat v síti T-Mobile. Ten se zvýšil o 26 procent na 43 300 TB. Průměrná měsíční spotřeba dat u tarifních zákazníků přesáhla 1,2 GB/měsíc, což je o 20 procent více než ve stejném období loňského roku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.