V Číně vysílá první televizní kanál ve 3D | E15.cz

V Číně vysílá první televizní kanál ve 3D

3D televizor
3D televizor
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První čínský televizní kanál pro trojrozměrné vysílání zahájil zkušební provoz v Číně. Divákům ho přinesla čínská státní televize a pět lokálních stanic a sledovat jej mohou ti, kdo mají televize s trojrozměrnou technologií nebo set-top boxy pro příjem digitálního vysílání ve vysokém rozlišení. Informoval o tom dnes server BBC, podle nějž podobnou službu jako Čína spustily také Japonsko, Jižní Korea nebo Indie.

Agentura Nová Čína uvedla, že televizní kanál bude zpočátku nabízet 4,5 hodinový vysílací program ve 3D, který se bude opakovat dvakrát. Ostré vysílání by mělo začít v průběhu blížícího se čínského Nového roku. Začátek lunárního nového roku Číňané letos oslaví 23. ledna.

Podle státní Rady pro rozhlas, film a televizi (SARFT) by nová služba mohla přinést velké zisky pro celé odvětví, kdyby část z asi půl miliardy televizních přijímačů v Číně nahradily televize s 3D technologií.

„Spuštění zkušebního 3D kanálu je významný krok ve vývoji čínské televize,“ řekl šéf SARFT Cchaj Fu-čchao.

Veřejnost vysílání v 3D zatím jednoznačně nepodporuje. Někteří lidé na čínském mikroblogu Weibo tvrdili, že se na novou službu těší. Jiní ale byli skeptičtější a uvedli, že si počkají na nové televizní přijímače s 3D technologií, u kterých není nutné si pořizovat speciální brýle.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah