KRYPTO-GRAF TÝDNE: Investoři přelévají peníze z kryptoměny do zlata | E15.cz

KRYPTO-GRAF TÝDNE: Bezpečný přístav bitcoin? Investoři přelévají peníze z kryptoměny do zlata

Kurzy bitcoinu a zlata by měly tepat v podobném rytmu. Teoreticky.
Kurzy bitcoinu a zlata by měly tepat v podobném rytmu. Teoreticky.
• 
ZDROJ: profimedia

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Slábnoucí dolar a nízké výnosy amerických dluhopisů vytvářejí v době obav z inflace vhodné okolnosti k tomu, aby zazářil kurz zlata. Stejné okolnosti by mohly nahrávat i posílení ceny bitcoinu, který jeho zastánci vnímají jako digitální obdobu drahého kovu. Realita je ale v tuhle chvíli jiná, alespoň tedy z krátkodobého pohledu. Zlato posiluje, zatímco kryptoměna se oklepává z nedávného masakru vyvolaného tweety Elona Muska. Nejde jen o shodu náhod, agentura Bloomberg poukazuje na to, že žlutý kov zdražuje právě i na úkor bitcoinu.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video