Těžba bitcoinu: Zisky skokově rostou | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

KRYPTO-GRAF TÝDNE: Ziskovost těžby bitcoinu skokově roste

Jan Vávra

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Zásahy čínské vlády proti kryptoměnovým těžařům a obchodníkům vyvolávají vedlejší efekty, které pomáhají minerům ve zbytku světa.

Čína tažením proti dolování digitálních měn způsobila mimo jiné znatelný pokles výpočetní síly, která bitcoinovou síť udržuje v chodu – ve srovnání se situací před půlrokem je takzvaný hashrate zhruba o třetinu nižší. To se nejviditelněji projevuje vyšším poplatkem za bitcoinové transakce.

Jeho průměrná výše během posledního týdne vzrostla podle YCharts z pěti na sedm dolarů. V praxi ale není problém posílat bitcoin či jeho části s poplatkem nižším než dolar – pokud uživatel netrvá na okamžitém potvrzení.

Bitcoin však obsahuje samoregulační mechanismus, který by měl podobné výkyvy v hashrate a s tím spojených poplatcích korigovat. Každých čtrnáct dní se upravují nároky na výkon počítačů určených k těžbě nejrozšířenější kryptoměny. Pokud je třeba dostat k těžbě více strojů, sníží se výkonnostní požadavky. To se děje i v poslední době, což má zásadní dopady na ziskovost těžby.

Takzvaná obtížnost miningu klesla 13. června o pět procent, předposlední 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery