Pět kryptoměn, z nichž brutální propad udělal investiční šanci pro otrlé | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Pět kryptoměn, z nichž brutální propad udělal investiční šanci pro otrlé

Jan VávraPetr Šipula

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Buďte chamtiví tehdy, když se ostatní třesou strachy. Korekce trhu kryptoměn dává vzpomenout na populární investiční poučku Warrena Buffetta. Řada digitálních měn odepsala od rekordních valuací vyšší desítky procent a část expertů pomalu vyhlíží dno, odkud by se mohly odrazit.

O zhruba půl bilionu dolarů klesla podle údajů portálu CoinMarketCap od začátku roku celková tržní kapitalizace virtuálních mincí. Nyní činí 1,7 bilionu dolarů. Bitcoinu, nejdůležitější kryptoměně, do jeho nejhlubších historických poklesů stále chybí několik desítek procentních bodů.

U řady ostatních virtuálních mincí už lze narazit na potenciálně lukrativní „slevy“. Aktuální Krypto-graf týdne nabízí výběr pěti takových kryptoměn spadajících mezi padesátku nejrozšířenějších.

Co (ne)dělat, abyste nepřišli kvůli kryptoměnám o peníze:

Video se připravuje ...

Solana (SOL)

Jedna z nejrychleji rostoucích virtuálních měn loňského roku prošla citelnou korekcí. Od cenových maxim odepsala 60 procent. Za posledních sedm dní ovšem posílila o pětinu navzdory velkému hackerskému útoku na decentralizovaný finanční protokol Wormhole, jehož tvůrci využívali právě blockchain Solana.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery