Americký miliardář chce poslat manžele na cestu kolem Marsu | E15.cz

Americký miliardář chce poslat manžele na cestu kolem Marsu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký miliardář a první vesmírný turista Dennis Tito chce v roce 2018 poslat manželskou dvojici na cestu kolem Marsu. Trvala by přes 16 měsíců a mohla by stát odhadem miliardu dolarů (přes 19,5 miliardy korun), informovala agentura AP.

Tito a jeho tým expertů dnes uvedli, že dvojice na rudé planetě nepřistane, pouze ji mine a vrátí se zpět na Zemi. Člen týmu Taber MacCallum misi přirovnal k americké Lewisově a Clarkově expedici k Tichému oceánu v letech 1804-1806.

Nezávislá organizace Inspiration Mars dostane počáteční investici na spuštění projektu právě od Tita. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) se na projektu nepodílí.

Dvojici má do vesmíru vynést soukromá raketa. Mise má být nastavena tak, aby vyžadovala co nejméně zásob oblečení, jídla a vody.

Tito se v roce 2001 stal prvním vesmírným turistou, když jej ruská loď dopravila za 20 milionů dolarů (zhruba 391 milionů korun) na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.