Armstrong se prý u Winfreyové s lítostí přiznal k dopingu | E15.cz

Armstrong se prý u Winfreyové s lítostí přiznal k dopingu

Lance Armstrong
Lance Armstrong
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý cyklista Lance Armstrong se v pondělí údajně přiznal k dopingu. Učinil tak během natáčení televizního pořadu Oprah Winfreyové. Listu USA Today to řekl zdroj obeznámený s obsahem interview. Armstrong se podle spekulací médií chystal k dopingu přiznat právě v masově sledovaném pořadu známé moderátorky. Její mluvčí podle agentury Reuters odmítl informaci o přiznání potvrdit s tím, že nebude o pořadu sdělovat žádné detaily před jeho čtvrtečním vysíláním.

Winfreyová po natáčení umístila krátký vzkaz na Twitter. Podle ní trval rozhovor přes dvě a půl hodiny. „Přišel připraven,“ napsala moderátorka. Pořad bude odvysílán v noci na pátek SEČ.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a Armstrong bude muse kvůli dopingu čelit další žalobě. Soudit se s ním chce stát Jižní Austrálie, který po jednačtyřicetiletém Američanovi požaduje odškodné, nebo vrácení startovného za účast na Tour Down Under v letech 2009 až 2011.

Podobný krok už učinil britský list Sunday Times a po Armstrongovi chce odškodné milion liber plus vrácení 300 tisíc, které na něm bývalý cyklista vysoudil kvůli křivému obvinění z dopingu v roce 2004. O navrácení peněz se už také přihlásilo několik sponzorů. Armstronga také ze zpronevěry milionů dolarů od americké pošty obvinil jeho bývalý kolega ze stáje US Postal a další dopingový hříšník Floyd Landis.

Armstrong se omlouval

Armstrong, který kvůli užívání zakázaných látek dodatečně koncem loňského roku přišel o sedm titulů z Tour de France, se před natáčením pořadu omluvil zaměstnancům nadace Livestrong pomáhající nemocným rakovinou a jejich rodinám, kterou před 16 lety založil.

Agentura AP uvedla, že se Armstrong během omluvy za problémy způsobené svou aférou zalykal. Někteří zaměstnanci nadace se prý rozplakali. „Mluvil soukromě s našimi zaměstnanci, kteří dlouhá léta odváděli pro nadaci důležitou práci,“ řekla mluvčí nadace Katherine McLaneová agentuře Reuters. „Byl to velmi upřímný a srdečný výraz lítosti nad zbytečným stresem, který jsme zažívali v posledních letech v důsledku pozornosti médií,“ uvedla.

Armstrong zpřetrhal své vazby s nadací na podzim. Nejprve se vzdal postu předsedy, poté opustil představenstvo. Nadace pak vyškrtla z názvu jeho jméno.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video