BMW M3 Competition Edition: oslava i loučení | E15.cz

BMW M3 Competition Edition: oslava i loučení

Jiří Duchoň, Autorevue.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Speciálně pro americké zákazníky vznikne čtyřicetikusová série Competition Edition odvozená ze stávajícího BMW M3.

Nová generace legendárního modelu M3 vyladěná z nové generace BMW 3 (F30) již klepe na dveře, ale v USA hodlají podpořit odbyt té aktuální prezentací série Competition Edition, jež bude čítat jen 40 vozů. Opatřeny budou výhradně karoserií kupé a metalickým lakováním Frozen Silver z nabídky program BMW Individual.

V USA jsou s modelovými roky vždy o jeden napřed před ostatními trhy, proto BMW M3 Competition Edition může slavit 40. výročí založení divize M, jež byla založena v roce 1972. Zároveň má jít o důstojné rozloučení se stávající generací BMW M3. Na americkém trhu budou čtyři desítky vozů rozděleny mezi akreditovaná prodejní místa BMW M Division.

Prodávat se mají v přepočtu za 1 475 000 Kč, což je o více než 380 000 Kč vyšší cena než u standardního kupé BMW M3. A co zákazník za tento příplatek získá? Moc toho věru není, převažovat má zřejmě dobrý pocit z vlastnictví čehosi výlučného. Zvenčí si všimneme kromě již zmíněného lakování a devatenáctipalcových litých ráfků M3 GTS prakticky jen černých mřížek na kapotě, v blatnících a „ledvinkách“ masky a černých koncovek výfuků.

Interiér série Competition Edition se vyznačuje čalouněním černou kůží Extended Novillo se stříbřitými doplňky a stehováním a Alcantarou potaženým volantem. Podvozek mírně přitvrdil a přiblížil se o 10 mm blíže vozovce, stabilizační soustava i řízení tuhosti tlumičů dostaly nový program. Na čtyřlitrové, osmiválcové pohonné jednotce se nic nezměnilo.

Autorevue.cz

Autor: Jiří Duchoň, Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video