Čeští piráti spustili nový web, kde nabízí ke stažení tisíce filmů | E15.cz

Čeští piráti spustili nový web, kde nabízí ke stažení tisíce filmů

Čeští piráti spustili nový web, kde nabízí ke stažení tisíce filmů
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Živě.cz

Živě.cz
Matěj Čičák

Český internet obohatil web PiratskeFilmy.cz, na kterém je umístěno přes 22 tisíc odkazů na více než 5 800 filmů. Jedná se o aktivitu České pirátské strany, která kritizuje ochranu autorských práv u nás a tento čin je krokem v jejich snaze upozornit na jimi prosazované právo veřejnosti sdílet informace. Zároveň razí svůj postoj, že umisťování odkazů na Internet není zločin a tedy není možné za tuto činnost někoho trestat.

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš se u příležitosti spuštění portálu opřel do České protipirátské unie i Policie: „Zásadně odmítáme, aby se policie řídila propagandou Protipirátské unie a pronásledovala každého, kdo si na svůj web nebo Facebook umístí video. Vyzýváme Protipirátskou unii, aby přestala šikanovat nezletilé a uplatnila své nesmyslné nároky vůči Pirátské straně.“

Pirátská strana při této příležitosti připomínají případ mladíka, který na svých stránkách od roku 2009 zveřejnil odkazy k více než 2500 filmům. Česká protipirátská unie, jako zástupce držitelů autorských práv k uveřejněným dílům, vyčíslila škodu na 138 milionů korun, což Piráti označují za zcela virtuální škodu a šikanu šestnáctiletého kluka. Nový web PiratskeFilmy.cz přitom pracuje na zcela stejném principu a bude tedy zajímavé sledovat, jak se situace mezi Pirátskou stranou a ČPU vyhrotí.

ilustrační fotoilustrační fotoAutor: Živě.cz

Autor: Živě.cz, Matěj Čičák
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!