Další krok k autonomnímu řízení: Google vybaví technologií auta Chrysler | E15.cz

Další krok k autonomnímu řízení: Google vybaví technologií auta Chrysler

Další krok k autonomnímu řízení: Google vybaví technologií auta Chrysler
Chrysler Pacifica
• 
ZDROJ: chrysler.com

ČTK

Americká společnost Google, součást konglomerátu Alphabet, koupí od automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) sto hybridních vozidel, aby mohla rozšířit svůj program testování samořízených aut. Podle agentury Reuters jde o dosud nejpokročilejší obchodní partnerství mezi automobilkami a americkým Silicon Valley.

FCA podle dohody vybaví technologií autonomního řízení sto svých minivanů Chrysler Pacifica, které uvedla na trh v únoru. Tyto upravené vozy již ale do obchodů nepůjdou.

Americký regulační úřad NHTSA v únoru informoval Google, že systém, který její auta řídí, by podle federálního zákona bylo možné považovat za řidiče. Byl to důležitý posun k tomu, aby Google získal povolení k provozu takových plně automatizovaných aut v běžné silniční dopravě.

Vývoji samořízených aut a příslušných technologií se věnují i další firmy, například výrobce elektromobilů Tesla Motors. Firmy vyvíjející tato auta si ale často stěžují na bezpečnostní regule, které jim brání tato auta účinně testovat. NFTSA v současnosti pracuje na nových směrnicích pro oblast autonomních vozů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!