Huawei o třetinu zvýšila čistý zisk, pomáhá jí zájem o sítě čtvrté generace | E15.cz

Huawei o třetinu zvýšila čistý zisk, pomáhá jí zájem o sítě čtvrté generace

Mobilní telefon Huawei
Mobilní telefon Huawei
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Karlis Dambrans via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Příjem čínské společnosti Huawei Technologies loni stoupl o 37 procent, a zaznamenal tak největší nárůst od roku 2008. Oznámila to firma, která je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě. Vzrostl jí také čistý zisk, a to o třetinu. K lepšímu výsledku jí pomohl prodej chytrých telefonů a zájem o mobilní sítě čtvrté generace v Číně.

Příjem společnost v uplynulém roce dosáhl 395 miliard jüanů (1,4 bilionu korun). Čistý zisk za loňský rok stoupl o 32 procent na 36,9 miliardy jüanů (135,8 miliardy korun).

Huawei soupeří se švédskou společnosti Ericsson o titul světové jedničky ve výrobě telekomunikačních zařízení. Čínské společnosti byl v podstatě odepřen vstup na telekomunikační trh ve Spojených státech, když ji zpráva tamního Kongresu označila za potenciální bezpečnostní hrozbu. Její další výrobky, včetně mobilních telefonů a další spotřební elektroniky, se ale v USA prodávat smějí.

Celosvětový růst. I v Česku

Viceprezident firmy Jiang Yafei před několika dny navštívil Česko v delegaci čínských podnikatelů doprovázejících prezidenta ČLR Si Ťin-pchinga, přičemž označil tuzemský trh jako velmi potenciální pro další růst firmy. „Náš podíl na českém trhu dosahuje 13 procent, chceme se však stát lídry, a to v oblasti digitální technologické inovace,“ prohlásil Jiang Yafei. Za tímto účelem firma spolupracuje s například i s českými univerzitami. „Ti nejlepší studenti z technických oborů mají možnost zúčastnit se dvoutýdenního výukového programu v Číně,“ dodal generální ředitel Huawei pro ČR Radoslaw Kedzia.

Na poli chytrých telefonů patří Huawei k největším světovým prodejcům po jihokorejském Samsungu a americkém Applu. Loni se stala prvním čínským výrobcem, jehož celoroční dodávky chytrých telefonů překročily hranici 100 milionů kusů. Právě spotřebitelské divizi se loni dařilo, příjem zde stoupl o rekordních 72,9 procenta. Poptávka po sítích 4G podpořila hospodaření v divizi komunikačních vysílačů a další komunikační infrastruktury, která zvýšila příjem o 21,4 procenta. Divize firemních řešení, která vytváří neveřejné firemní sítě, zvýšila příjem o více než 43 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video