Italský herec a režisér Michele Placido slaví sedmdesátiny | e15.cz

Italský herec a režisér Michele Placido slaví sedmdesátiny

Michele Placido
Michele Placido
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italský herec a režisér Michele Placido, který dnes slaví sedmdesáté narozeniny, se nejvíce proslavil rolí komisaře Corrada Cattaniho, nesmiřitelného bojovníka proti mafii, které však nakonec sám padne za oběť. Placido, který i v civilu působil dva roky jako policista a natáčel i v ČR, se uplatnil vedle seriálu Chobotnice také v umělecky náročnějších filmech.

Ke své nejslavnější roli jednou řekl: „Já jsem díky Cattanimu mohl dělat vše, co jsem chtěl. Točím s nejlepšími italskými a francouzskými režiséry, natáčel jsem v Hollywoodu. Režíroval jsem několik filmů, režíruji i divadelní inscenace.“

Placido, který studoval na prestižní filmové škole v Římě a na Akademii dramatického umění, patří od počátku své kariéry v 70. letech k nejobsazovanějším italským hercům. Zahrál si ve více než 80 filmech různých žánrů - v kriminálkách, ve společenských dramatech i komediích (Ernesto, Sicilská spojka, Corleone, Bože, jak hluboko jsem klesla nebo Vítězný pochod). Spolupracoval s významnými režiséry. Po jeho boku se objevily slavné Claudia Cardinalová, Isabella Rosselliniová či Monica Vittiová. V roce 1989 se Placido poprvé postavil za kameru. Debutoval snímkem Pummaró o mladém Afričanovi v Itálii.

Michele Placido v roce 1990Autor: Profimedia.cz

Soukromí sdílel s herečkami Giulianou De Siovou či se Simonettou Stefanelliovou. S ní má také dceru Violantu, celkem má čtyři děti. V roce 2012 se oženil s herečkou Federikou Vincentiovou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video