Jak jet na sáňkách v létě rychleji než sporťák | E15.cz

Jak jet na sáňkách v létě rychleji než sporťák

nes

Share on Facebook Messenger

Jízda na saních je tradičním olympijským sportem, který však na letní olympiádě pochopitelně chybí. Mnohem rychleji však jezdí silniční saně poháněné různými motory. O rekordně rychlou jízdu se nedávno postaral nadšenec těchto vozítek Roland Morrison.

Pilot, nebo chcete-li motorový sáňkař, zalehl do svého stroje na letecké základně v Limestone v americkém státě Maine. Morrison, jehož saně pohání silný agregát z motocyklu Harley Davidson, se netajil s nejvyššími ambicemi. Z videa pořízeného během jízdy je patrné, že saně po dráze nejely zcela klidně, ale Morrison i tak dosáhl rychlosti 169,46 mil za hodinu, což je asi 270 km/h.

 

V příspěvkách pod videem se najde i jedna nedůvěřivá reakce, jejíž autor adrenalinového sáňakře podezřívá z podvodu a tvrdí, že byl jen tlačen jiným vozidlem.

O zbytečnostech se občas také říká, že „jsou platné jako saně v létě“. Něco podobného si leckdo pomyslí i no rekordu Rolanda Morrisona. Ale vášeň je vášeň

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.