Jižní Korea do roku 2015 nahradí všechny papírové učebnice tablety | E15.cz

Jižní Korea do roku 2015 nahradí všechny papírové učebnice tablety

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Zive.cz

Karel Javůrek, Živě.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jižní Korea byla v porovnání s okolním světem vždy v předstihu, ať už se jedná o rychlé internetové připojení s gigabitovými rychlostmi, roboty v dětských školkách, nemocnicích a další technologické novinky, které se postupně rozšiřují po celém světě. Tentokrát se Jižní Korea rozhodla posunout výukový segment do další fáze a do roku 2015 chce všechny papírové učebnice a sešity proměnit na digitální.

Na přechod jsou připraveny dvě miliardy dolarů, základem by měla být webová platforma na internetu, odkud si bude moci každý stáhnout potřebné knihy a materiály zdarma.

Samozřejmostí budou různé multimediální prvky, které lze díky digitální tvorbě využít, ve školách se budou používat především dotykové tablety a konvertibilní tablety, pravděpodobně i s kombinací elektronických čteček knih. Cílem je také natáčení a ukládání vyučovacích hodin, aby si mohli studenti kdykoli cokoli zopakovat případně dohnat látku i v případě nemoci. Pro finančně slabší rodiny bude také připravena možnost zapůjčení zařízení zdarma.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video