Thálie: Ostravské ND má sedm nominací | E15.cz

Thálie: Ostravské ND má sedm nominací

Ivan Trojan v inscenaci Ucpanej systém
Ivan Trojan v inscenaci Ucpanej systém
• 
ZDROJ: Hynek Glos

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejvíce nominací na ceny Thálie, které budou za interpretační výkony v oborech činohry, opery, baletu a tance, operety a muzikálu v roce 2012 vyhlášeny 23. března v Praze, mají umělci z Národního divadla moravskoslezského v Ostravě (NDM). Nominováni byli sedmkrát. Brněnské scény získaly pět nominací. Oznámila to Herecká asociace, která ocenění udělí už podvacáté.

Devět nominací nasbírala pražská divadla a kolektivy, dvě z nich díky výkonům na jevišti Státní opery (SOP) Národního divadla. Česká první scéna, která však už celý loňský rok fungovala ve svazku se SOP, má jedinou nominaci. Další získaly Divadelní společnost Masopust, divadla Ungelt a Dejvické, již neexistující soubor Pražského komorního divadla, Hamlet Production a Divadlo na Vinohradech.

V činohře mohou Thálii dostat Gabriela Míčová, brněnská herečka Ivana Hloužková, ostravská Tereza Vilišová hostující v Brně, ale i Miloslav König excelující v produkci společnosti Masopust v Celetné jako princ Fernanco. Konkurenci mu dělají Richard Krajčo v novince Divadla Ungelt v inscenaci Deštivé dny a Ivan Trojan v poněkud bizarní podobě pokáleného Boha v představení Ucpanej systém v Dejvicích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video