Máte zájem o pravěký jablečný počítač? | E15.cz

Máte zájem o pravěký jablečný počítač?

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Aukční síň Christie´s před časem s potěšením oznámila, že v její nabídce bude pravěký Apple Computer, známý jako Apple-1. Předmětný stroj navrhl a vlastnoručně postavil v roce 1976 Steve Wozniak. Christie´s počítač nabízí v rámci aukce nazvané First Bytes: Iconic Technology From the Twentieth Century.

Počítač je až do čtvrtka 27. června vystaven v muzeu počítačové historie v Silicon Valley, přičemž aukční nabídka je otevřená od 24. června až do 9. července. Experti odhadují, že Apple-1 se v aukci „První bajty“ prodá za cenu v rozmezí od 300 tisíc do 500 tisíc dolarů.

Mezi další významné položky aukce First Bytes: Iconic Technology From the Twentieth Century, která je přístupná počítačovým nadšencům z celého světa, patří třeba také výroční počítač Macintosh k 20. výročí firmy (1997), Translucent Mac SE (asi 1987-1990) a prototyp Macintosh Portable PC (1989).

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.