Movití lidé investují do luxusních nemovitostí | E15.cz

Movití lidé investují do luxusních nemovitostí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Evropu zřejmě čekají ostré škrty. Investoři na pražské burze prodělali za poslední dva měsíce 336 miliard korun. Prudce klesají ceny surovin včetně ropy a mědi, zlevňuje se i zlato. Ekonomická krize se začíná projevovat naplno.

Dosavadní systém, který ztrácí schopnost vlastní nápravy, nutí movité lidi, kterým dochází trpělivost s investicemi na finančních trzích, investovat do bezpečných nákupů luxusních nemovitostí. S ohledem na předpokládaný vývoj prohlubující se ekonomické krize a s ohledem na hledání řešení lze konstatovat, že za bezpečnou investici můžeme považovat nákup luxusní nemovitosti. Potvrdil to i realitní expert Matěj Havlín ze společnosti JIMAST Development. „Vilapark Jesenice, ale i ostatní projekty, jako je Central Park či Kajetánka, zaznamenávají v současné době výrazný nárůst zájemců o koupi luxusních domů a bytů. Naše interní analýza motivů jednání těchto kupujících nás dovedla k závěru, že dlouhodobě přetrvávající a stupňující se nejistota na akciových trzích a v bankovním sektoru vede významnou část (těch bystřejších) bonitních klientů k obavám o jejich finanční prostředky,“ tvrdí. Havlín tak potvrdil, že dobře promyšlený nákup opravdu kvalitní nemovitosti na dobré adrese nemá v současném světě jako bezpečný investiční prostředek velkou konkurenci.

#####Ochrana před inflací

Pokud není nemovitost použita ihned k vlastnímu bydlení, pak v případě pronájmu je bezpečnou ochranou před inflací. „Tříprocentní roční výnos z investice do nemovitosti společně s osmiprocentním výnosem z pronájmu a tříprocentním výnosem z růstu cen pozemků v dané lokalitě spoluvytváří reálné bezpečné zhodnocení na první pohled neuvěřitelných čtrnácti procent výnosu, a navíc přináší budoucí zajištění pro děti nebo na důchod,“ uvedl dále Havlín.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video