Muž se chystá přejít Irské moře ve velkém kole pro křečka | E15.cz

Muž se chystá přejít Irské moře ve velkém kole pro křečka

Muž se chystá přejít Irské moře ve velkém kole pro křečka
Chris Todd během testování svého kola na přehradě. (Foto: Profimedia)
• 
ZDROJ: Profimedia

Miloslav Hamřík

Pětatřicetiletý dobrodruh, inženýr a atlet Chris Todd se rozhodl, že přejde po vodní hladině přes sto kilometrů v kovovém kole, které vzhledem připomíná oblíbenou hračku pro křečky.

Muž se pokusí dostat se po moři z anglického Holyheadu do irského Dublinu. Zamýšlená trasa měří zhruba 66 mil (106 km). Jeho původní plán, přejít tímto způsobem Lamančský průliv, totiž ztroskotal na byrokratických průtazích i vyšších nákladech takové mise.

Sám odhaduje, že mu pochod v kole potrvá 40 až 48 hodin bez odpočinku. Za pouhé dva dny tak během svého vytrvalostního výkonu spálí energii kolem 30 tisíc kalorií a vypije přes 30 litrů vody. Energii mu doplní jídlo, které bude obsahovat tolik energie, jako zhruba 130 čokoládových tyčinek.

Muž doufá, že by jeho šílený kousek mohl přilákat sponzory a on by tak mohl vybrat zhruba 20 tisíc liber (zhruba 625 tisíc korun) pro dvě charitativní organizace.

„Přechod Irského moře je na hranici toho, co považuji za reálné,“ říká Chris a se smíchem dodává, že sestrojení kola mu zabralo 11 měsíců. „Kdybych se s tím zabýval déle, už bych asi byl rozvedený.“ Svůj výtvor nazývá odvážlivec „Tredalo“ a tvrdí, že kolo s plováky odolá vlnám až do výše jednoho metru. Více informací naleznete na jeho webu http://www.irishseacrossing.co.uk/.

Autor: Miloslav Hamřík
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!