Na prezidenta Obamu vytáhli, že jedl psa | E15.cz

Na prezidenta Obamu vytáhli, že jedl psa

Barack Obama se svým psem Bo
Barack Obama se svým psem Bo
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký prezident Barack Obama čelí vtipům kvůli tomu, že v dětství snědl psí maso. Napsal o tom už ve svých několika let starých pamětech Cesta za sny mého otce. Na pasáž o nezvyklé stravě současného šéfa Bílého domu ale nyní upozornil konzervativní internetový deník The Daily Caller.

Obama psí maso ochutnal, když s rodinou pobýval v Indonésii. Popsal je jako tuhé, ale ne tak tuhé jako hadí maso, které mu rovněž skončilo na talíři. Nyní jeho desítky let vzdálené kulinářské dobrodružství začalo žít vlastním životem na internetu na sociální síti Twitter, kde se uživatelé předhánějí v žertování na účet prezidenta.

Několik - podle jeho názoru nejlepších - vtipů na Obamovu adresu zveřejnil americký internetový deník Politico. Američani je na Twitteru zveřejňují jako tipy na recept pro prezidenty. Doporučují mu například kokršpanělské ptáčky, čivavčiči či pudlink. Šéf Bílého domu by si prý mohl dát i Bolévku, což je narážka na Obamovic psa jménem Bo.

Konzervativcům se prezidentova příhoda s psím masem náramně hodí. Často připomínaný psí škraloup z minulosti totiž má i pravděpodobný republikánský kandidát na prezidenta Mitt Romney. Když kdysi vyrazil se svou početnou rodinou na dvanáctihodinovou cestu do Kanady, nevešel se mu do auta pes. Romney věc vyřešil tak, že klec s irským setrem Seamusem připevnil na střechu vozu.

Republikánský politik kvůli tomu sklidil nemálo posměšků, ale i kritiku od ochránců zvířat. Daily Caller nicméně poznamenal, že liberálové si o Romneym můžou říkat, co chtějí. Faktem ale podle něj je, že dal psa na střechu, ne do úst jako Obama. „A tak klidně připomínejte jedno, my ale budeme připomínat druhé,“ napsal deník.

Lapálie se psy se ale nevyhýbají ani české politice. S tím, že ochutnal psí maso, se v minulosti svěřil místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD). Divákům pořadu České televize Uvolněte se, prosím v roce 2005 řekl, že tak učinil, když pracoval na stavbě, aby netrhal partu. Nyní se může utěšovat tím, že má společný zážitek s americkým prezidentem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video