Nový iPhone 5 čeká premiéra zřejmě příští týden | E15.cz

Nový iPhone 5 čeká premiéra zřejmě příští týden

iPhone 4
iPhone 4
• 
ZDROJ: iPhonetips

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Apple zřejmě příští úterý představí novou, již pátou verzi svého chytrého mobilního telefonu iPhone. Přístroj iPhone 5 by podle analytiků měl mít větší displej a lépe fungovat v bezdrátové komunikaci s počítači.

Apple dnes pozval média na 4. října do svého ústředí v kalifornském Cupertinu na „zvláštní akci“ nazvanou „Let's Talk iPhone“. Pozvánka žádné podrobnosti neobsahovala a mluvčí firmy také nic dalšího nesdělil. Apple obvykle zve média na prezentaci nových produktů do San Franciska. „Bude to iPhone 5,“ řekl agentuře Reuters analytik firmy ThinkEquity Mark McKechnie.

Nový iPhone by mohl být podle dohadů expertů rychlejší, mít větší displej, lepší fotoaparát a možná i výsuvnou klávesnici. Zřejmě bude vybavený novou generací operačního systému iOS.

Nový iPhone bude prvním významným novým produktem Applu za nového generálního ředitele Tima Cooka. Ten převzal nejvyšší výkonnou funkci ve firmě poté, co její zakladatel Steve Jobs minulý měsíc ze zdravotních důvodů odstoupil.

Apple přišel s iPhonem v roce 2007 a novou generaci uvádí na trh prakticky každý rok. Obvykle to dělá v červnu na setkání svých vývojářů, letos ale firma uvedení nové verze odložila na podzim.

iPhone se stal zlatým standardem na trhu chytrých mobilních telefonů, jeho konkurentů však stále přibývá. Ve třetím firemním čtvrtletí do 25. července Apple prodal 20,3 milionu svých telefonů a potvrdil pozici největšího světového výrobce chytrých telefonů před Samsungem a Nokií.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video