Obama jako prvotřídní hulič: kniha líčí divoké mládí prezidenta

Barack Obama

Barack Obama Zdroj: Barack Obama: The Story, buzzfeed.com

Barvité detaily týkající se mládí současného amerického prezidenta Baracka Obamy, mimo jiné o jeho zkušenostech s drogami, přináší nová biografie, která má vyjít v červnu. Z ukázek, které se objevily na internetu, vyplývá, že Obama byl mezi kamarády známý svými nekonvenčními technikami kouření hašiše a marihuany. Skupině spolužáků, do níž Obama patřil, se prý příznačně říkalo "huličská parta".

Obama se zkušenostmi s užíváním drog nikdy netajil a popsal je třeba ve své autobiografii. Autorovi nového životopisu Davidu Maranissovi se ale povedlo vypátrat šťavnaté podrobnosti. V knize například píše, že Obama na Havaji trávil hodně času „s partou kluků, kteří měli rádi basketbal, dobrou zábavu a říkali si huličská banda“.

„Jako člen téhle huličské party byl Barry Obama známý tím, že prosadil nové trendy, co se týká kouření marihuany,“ napsal Maraniss. Kamarádi si s ním spojují třeba metodu, které říkali „úplné pohlcení“, jež spočívala v tom, že se každý snažil v plicích udržet maximální množství kouře co nejdelší dobu. Oblíbené bylo i kouření v zavřeném autě.

Obamův nový životopis má v USA vyjít 19. června, média se však už týdny přetahují o možnost zveřejnit z něj alespoň malé úryvky. Časopis Vanity Fair například v půlce května otiskl ukázku, která se týkala Obamových prvních lásek.