Pád HTC pokračuje, ve čtvrtletí prodělalo miliardy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Pád HTC pokračuje, ve čtvrtletí prodělalo miliardy

Pád HTC pokračuje, ve čtvrtletí prodělalo miliardy
HTC One Max (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Karlis Dambrans via Flickr

ČTK

Tchajwanský výrobce chytrých mobilních telefonů HTC se v letošním třetím čtvrtletí propadl do hluboké ztráty 4,5 miliardy tchajwanských dolarů (zhruba 3,3 miliardy korun). Ve stejném období loňského roku přitom vydělal 600 milionů tchajwanských dolarů. Firma se již delší dobu potýká s poklesem prodeje v důsledku ostré konkurence na trhu.

Minulý týden společnost HTC uvedla, že ruší plány na vybudování evropského servisního střediska mobilních telefonů v Brně. Dodala, že revizí partnerských autorizovaných servisů v Evropě zjistila, že centralizované servisní pracoviště už není potřeba. HTC v Brně slibovala až tisíc pracovních míst a přínos pro ekonomiku v hodnotě miliardy korun.

HTC byla kdysi jedničkou na světovém trhu s chytrými telefony, její tržní podíl se však během několika let propadl na méně než dvě procenta. V roce 2013 firma vypadla z desítky největších světových prodejců mobilních telefonů podle objemu prodeje.

Firma v polovině srpna oznámila, že hodlá snížit svou celkovou pracovní sílu o zhruba 15 procent. Do konce letošního roku tak plánuje propustit zhruba 2250 lidí. Cena akcií společnosti HTC se v letošním roce propadla zhruba o dvě třetiny, a firma tak vypadla z hlavního indexu tchajwanské burzy.

Podnik se teď snaží o snížení závislosti na trhu s chytrými telefony, kde mají převahu jihokorejský Samsung a americký Apple. HTC pracuje kromě jiného na 3D brýlích a v hledáčku má také aktivity v segmentu akčních kamer a zařízení pro měření tělesné aktivity.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!