Prodeje Galaxy S7 vytáhly provozoní zisk Samsungu na dvouletý rekord | E15.cz

Prodeje Galaxy S7 vytáhly provozoní zisk Samsungu na dvouletý rekord

Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejské společnosti Samsung Electronics Company vzrostl provozní zisk ve druhém finančním čtvrtletí podle předběžných údajů o více než 17 procent na nejvyšší úroveň za více než dva roky. Přispěly k tomu zisky v divizi chytrých telefonů, především pak prodej přístroje Galaxy S7. Podrobnou výsledkovou zprávu firma zveřejní nejdříve na konci července.

Společnost nyní odhaduje, že provozní zisk za tři měsíce do června dosáhl 8,1 bilionu wonů (172 miliard korun). Byl by to nejlepší výsledek o prvního kvartálu 2014. Analytici oslovení agenturou Reuters počítali v průměru s výsledkem 7,8 bilionu wonů. Příjmy za druhé fiskální čtvrtletí firma odhaduje na 50 bilionů wonů, což by byl nárůst o tři procenta.

Největší podíl na zisku měla podle všeho již druhé čtvrtletí za sebou divize mobilních telefonů. To však podle analytiků vyvolává otázky, zda jihokorejská firma dokáže tento výkon tváří v tvář konkurenci v podobně amerického Applu a levnějších čínských rivalů udržet.

Prodej smartphonů Samsungu se loni zmenšil, protože lukrativnější část trhu zabral Apple, zatímco čínští výrobci jako Huawei Technologies udělali to samé v segmentu levnějších přístrojů. V tomto roce se situace začala měnit. Společnost má úspěch s telefonem Galaxy S7, což by spolu s vyššími maržemi plynoucími z modernějšího portfolia mohlo vést k tomu, že celoroční zisk v mobilní divizi poprvé po třech letech vzroste.

Pokud jde o dlouhodobé vyhlídky Samsungu v segmentu chytrých telefonů, zůstávají někteří investoři skeptičtí. Na trhu panuje ostrá konkurence a jeho růst celosvětově zpomaluje.

Čistý zisk Samsungu klesl téměř o 40 procent. Nedaří se mobilní divizi

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video