Rváči Chisora s Hayem spolu budou boxovat v Londýně | E15.cz

Rváči Chisora s Hayem spolu budou boxovat v Londýně

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Můžeme jen spekulovat, zda skandální rvačka mezi boxery Dereckem Chisorou a Davidem Hayem na únorové tiskové konferenci v Mnichově byla ve skutečnosti startem šikovného promotingu, každopádně by se tito britští boxeři měli utkat také v ringu. Jejich vzájemný zápas je naplánovaný na 14. července na londýnském stadionu Upton Park, kde hrají své zápasy fotbalisté West Hamu. Uvedla to BBC s odkazem na Chisorova manažera Franka Warrena.

Warren vyjednal, že souboj zaštítí lucemburská boxerská federace, protože ani jeden z boxerů nemá britskou licenci. Chisora o ni přišel v březnu kvůli svému skandálnímu chování před a po únorovém prohraném duelu s Ukrajincem Vitalijem Kličkem o titul mistra světa těžké váhy organizace WBC.

Konflikt mezi Dereckem Chisorou a Davidem Hayem na tiskové konferenci v Mnichově. Napadení Davida Haye stálo Chisoru boxerskou licenci

Osmadvacetiletý boxer se po zápase s Kličkem na tiskové konferenci porval s bývalým šampionem asociace WBA Hayem. Předtím dal při vážení ukrajinskému soupeři facku, při představení boxerů v ringu zase plivl mladšímu bratrovi Klička Vladimirovi vodu do obličeje.

Proti odebrání licence se Chisora odvolal, ale jednání britské asociace bylo stanoveno až na červenec. „Derecka tím vyřadili z ringu na půl roku. Přitom přišel o polovinu odměny za souboj s Kličkem na pokutách. Nemá žádnou kvalifikaci. Nezbývalo by mu nic jiného než si najít zaměstnání,“ řekl Warren. Jednatřicetiletý Haye nemá licenci poté, co loni v říjnu ukončil kariéru.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video