Sony Ericsson příští rok přestane vyrábět hloupé telefony a zaměří se na Android | E15.cz

Sony Ericsson příští rok přestane vyrábět hloupé telefony a zaměří se na Android

Sony Ericsson
Sony Ericsson
• 

Jozef Cmar, Mobilmania.cz

Nových zpráv kolem Sony Ericssonu je v poslední době mnoho, některé jsou důležitější a jiné zase méně. K těm nejdůležitějším ale rozhodně patří vyjádření šéfa společnosti ohledně dalšího vývoje portfolia našeho oblíbeného výrobce. Pokud fandíte Androidu, máte důvod jásat. Pokud vám ale z jakéhokoliv důvodu úplně nesedí případně vám obecně nevyhovují chytré telefony, bude to pomalu chtít poohlédnout se někde jinde...

Pokud se podíváme na telefony letošního roku, pak jsme se kromě telefonů s Androidem moc zajímavých telefonů nedočkali. Sony Ericsson pravděpodobně sám pohřbil velmi slibnou platformu A200 a poslední hloupé telefony s jeho logem pak opět nesou známky toho, čemu jsme dříve říkali platforma Sagem. Ať už to funguje jakkoliv, toto řešení zdaleka nedosahuje na kvality, které nabízela platforma A200 už před několika lety.

Výrobce si toho dost možná je vědom, ale řešení bohužel většinu z nás nepotěší. Počínaje druhou polovinou příštího roku se totiž Sony Ericsson chce zaměřit výhradně na telefony s Androidem a hloupé telefony se zeleným kolečkem ve znaku tak definitivně budou patřit minulosti. Právě Android se má stát hlavní platformou našeho oblíbeného výrobce (což už se vlastně stalo) a na nejbližší dobu také platformou jedinou. Otázky na CEO společnosti Sony Ericsson směřovaly také na operační systém Windows Phone 7 a odpověď bychom mohli přeložit volným stylem asi tak, že výrobce nemá důvod sahat po méně kvalitním řešení, než mu v současnosti nabízí právě Android.

"Sillyfony" od SonyEricsson Autor:
„Sillyfony“ od firmy Sony Ericsson

Ať už je to s Windows Phone 7 jakkoliv, pomalu jdou nahoru a nemít žádný telefon s tímto operačním systémem je jasná chyba. V budoucnu se může situace změnit a Sony Ericsson bude opět muset dohánět konkurenci. V současné době není možná operační systém od Microsoftu zrovna atraktivním zbožím, to se ale klidně může v nejbližší době změnit. Sony Ericsson ale pravděpodobně skutečně půjde cestou jediného operačního systému, což se nám nemusí líbit, z čistě strategického pohledu se ale dost možná jedná o dobrý krok.

Ušetří se peníze za vývoj, rozhodně dále vzroste průměrná cena jednoho telefonu a pokud navíc Sony dokončí převzetí celé společnosti Sony Ericsson, pak Android mnohem lépe zakomponuje jak do svých tabletů, tak také do herních konzolí dalších generací. Finančně to bude pro výrobce asi to nejlepší, pro nás to ale znamená, že hloupým telefonům Sony Ericsson je třeba pomalu říci sbohem…

Autor: Jozef Cmar, Mobilmania.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.