Studentská aplikace proti aplikacím vyhrála v Singapuru cenu | E15.cz

Studentská aplikace proti aplikacím vyhrála v Singapuru cenu

studenti a jejich Apple Tree
studenti a jejich Apple Tree
• 
ZDROJ: ST PHOTO: DESMOND WEE

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tři studenti v Singapuru získali cenu a financování pro vývoj své aplikace, která povzbuzuje uživatele, aby tolik nepoužívali chytré telefony a aplikace v nich. Aplikace nazvaná Apple Tree - jablečný strom - má uživatele povzbudit, aby trávili více času reálným povídáním si s rodinou a přáteli, místo aby zabíjeli čas s očima přilepenýma k monitoru mobilního telefonu.

Pokud dva nebo více přátel položí telefony k sobě, aplikace je uzamkne. A když dotyční vydrží na svůj mobil nesáhnout, začne na obrazovce růst strom, který se majiteli odmění digitálním ovocem. Tato jablka pak může sklízet a vyměňovat za různé odměny. Čím déle je telefon ponechán bez lidského dotyku, tím lepší je úroda jablek.

Skupina studentů přihlásila svou aplikaci do každoroční soutěže Splash Awards, jejímž letošním tématem bylo „sblížit Singapurce“. Za vítězství dostali 30000 singapurských dolarů (více než 508 tisíc korun), za něž mají aplikaci do března 2015 připravit ke zveřejnění. K dispozici bude zdarma v rámci 50. oslav vzniku Singapuru.

Jan Sedlák: Mobilní aplikace pojídají svět

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video