Tesla po nehodě v Číně odstranila z webu zmínku o autopilotovi | E15.cz

Tesla po nehodě v Číně odstranila z webu zmínku o autopilotovi

Tesla
Tesla
• 
ZDROJ: repro Auto.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce elektromobilů Tesla prý v Číně mate spotřebitele. Firma proto radši odstranila ze své čínské internetové stránky slovo autopilot a výraz pro samořízené vozy. Předcházela tomu nehoda, po které si řidič v Pekingu stěžoval, že firma přecenila funkci autopilota, v jehož režimu se nehoda uživatele stala.

Řidič Tesly naboural tento měsíc na pekingské dálnici. Vůz se nedokázal vyhnout vozidlu stojícímu na levé straně a zasahujícímu do vozovky. K žádným zraněním nedošlo, na obou vozech ale vznikla škoda. Jde o první takovou ohlášenou nehodu v Číně. V USA letos v květnu narazil automobil Tesla se zapnutým systémem samořízení do nákladního vozu. Řidič nehodu nepřežil. Americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) poté uvedl, že elektrický vůz jel nedovolenou rychlostí.

„V Tesle neustále provádíme zlepšení, včetně překladů,“ sdělila agentuře Reuters mluvčí automobilky. Nesrovnalosti v různých jazykových mutacích firma řeší již mnoho týdnů a načasování se současnými událostmi nebo články podle ní nesouvisí.

Zmínky o autopilotovi a čínský termín, který lze přeložit jako samořízení, zmizely z čínského webu pro sedan Model S v neděli večer, napsal Reuters. Místo nich byla použita fráze přeložitelná jako řízení s asistencí. Pro automobilku je nehoda dalším zádrhelem na čínském trhu, který je největším na světě. Americký výrobce elektromobilů zde zápasil již s problémy s distribucí a s nabíjením vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video