TripAdvisor: Šestihvězdičkový hotel v Severní Koreji je cestovatelský děs | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

TripAdvisor: Šestihvězdičkový hotel v Severní Koreji je cestovatelský děs

Martin Mrázek - Reflex.cz

O TripAdvisoru, největším cestovatelském webu na světě, se nedá říci, že by byl nějak předpojatý. Ostatně mnoho informací sem dodávají samotní turisté z nejrůznějších zemí. Když se ale pod jeho palbu někdo dostane, tak je jasné, že už je zle.

Takovým příkladem je hotel Ryanggang v severokorejské metropoli Pchjongjangu. Má to být „šestihvězdičkové“ ubytovací zařízení první kategorie. Jeho hosté ale často označují zdejší služby za „špatné“ či „příšerné“ a přirovnávají je dokonce k vězení.

KLDR ukázala neretušovaného Kima. Ale weboví tvůrci to rychle "napravili", podívejte se

Hotel Ryanggang má 330 pokojů a byl postaven v roce 1989. Moderní byl možná pouze na severokorejské poměry a navíc se v něm do dnešních dnů nic nezměnilo. To je vidět na fotografiích.

Raphael Olivier: Komunistická architektura v Severní Koreji jako umění

Zřejmě jedinou výhodou je, že mnoho turistů do Severní Koreje nejezdí a rozhodně najdete v hotelové restauraci vždy místo.

Jihoafrický fotograf zdokumentoval rozmanitost bydlení lidí ze všech koutů světa

Severokorejský diktátor Kim Čong-un ale nedávno prohlásil, že do KLDR by mělo přijet v roce 2020 až dva miliony zahraničních turistů. Na co je chce ale do země lákat, to je záhadou. Na hotely „první kategorie“, které jsou někdy horší než podprůměr? Nebo na prázdné obchody? Či na to, že ke každé turistické výpravě je přidělený oficiální průvodce, který vám vysvětlí, jak je Severní Korea skvělá země?

Fotoreportáž připravil server Reflex.cz

Autor: Martin Mrázek - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!