Uber expanduje s rozvozem jídla, míří do evropských metropolí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Uber expanduje s rozvozem jídla, míří do evropských metropolí

Uber expanduje s rozvozem jídla, míří do evropských metropolí
Služba Uberu na rozvoz jídel UberEATS. Po testování v centru Londýna expanduje po Evropě (22. srpna 2016)
• 
ZDROJ: Uber.com
Radek Pavlovič

Radek Pavlovič

UberEATS, služba společnosti Uber na rozvoz jídla, zahajuje expanzi po Evropě. Rozšířit se má do nejméně 15 evropských měst. Praha na seznamu prozatím chybí. UberEATS je aktuálně v 18 městech světa, většina z nich je v USA.

Výčet měst, v nichž Uber bude rozvážet jídlo, by se měl v dohledné době rozšířit o Vídeň, Berlín, Amsterdam, Moskvu, Řím, Mnichov, Miláno, Madrid, Kodaň, Brusel, Stockholm a Curych, uvádí web společnosti. UberEATS má také proniknout do britských měst Birmingham, Leeds a Manchester.

Prozatím je UberEATS v Evropě pouze v Londýně a Paříži. Příznivé výsledky v obou metropolích rozhodly o expanzi na kontinentu. „Firmu povzbudil růst, který zde zaznamenala, a tvrdě investuje do představení služby v dalších městech,“ uvedl Pierre-Dimitri Gore-Coty, manažer Uberu pro region EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika - pozn. aut.).

Praha ale není na pořadu dne, jak serveru E15.cz potvrdila mluvčí Uberu pro středoevropský region Ilona Grzywinská. „Soustředíme se na posilování produktu na jiných trzích. V České republice zatím nemáme žádné konkrétní plány,“ uvedla Grzywinská.

Uber koupil Otto, startup zaměřený na samořízené kamiony

UberEATS má ovšem globální ambice. Podle webu se služba chystá také na Blízký Východ a do Afriky - v současné době obsazuje pracovní pozice v Kapském městě, Johannesburgu nebo Dubaji.

UberEATS vznikla v srpnu 2014 coby UberFRESH. Postupem času se rozšířila do desítky amerických měst, například New Yorku, San Francisca, Seattlu nebo Washingtonu. V dubnu 2015 dostala název UberEATS. Následoval první pokus o vstup na evropský trh. Sázka na Barcelonu však nevyšla, výsledky nedosáhly očekávání a UberEATS zde ke konci roku 2015 vyklidil pozice. Aplikaci se začalo dařit až v Paříži a o něco později také v Londýně.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!