V Česku začala fungovat on-line směnárna Valutomat | E15.cz

V Česku začala fungovat on-line směnárna Valutomat

Euro (ilustrační foto)
Euro (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Images Money via Flickr

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na českém trhu dnes začala fungovat polská internetová směnárna Valutomat. Zákazníci mají možnost vyměnit si peníze přímo mezi sebou on-line, 24 hodin denně. Protože si uživatelé stanovují směnný kurz sami, mohou jej údajně získat až o šest procent výhodněji, než je obvyklé.

„Naše služby jsou zaměřeny především na malé a střední firmy. Oslovit ale chceme i studenty, cizince žijící u nás nebo lidi pracující v cizině či náruživé cestovatele. Česká ekonomika je výrazně napojena na západní Evropu a Ameriku, proto podporujeme eura, dolary a libry a ze středoevropského prostoru jsme přidali ještě polský zlotý,“ uvedl marketingový ředitel Edgar Fusko.

Peníze, které si chtějí uživatelé vyměnit, stačí převést z bankovního účtu do peněženky na Valutomat.cz. Následně je podán příkaz ke směně v kurzu, který si uživatel sám zadá. Pokud existuje jiný uživatel, který je ochoten za tento kurz směnu realizovat, transakce proběhne ihned. Pokud ne, nabídka ke směně čeká na svůj protějšek a je viditelná pro všechny, kdo jsou v systému zaregistrovaní.

Na konci minulého roku dostal Valutomat licenci ČNB. „Fungujeme na jiném modelu než běžné banky a směnárny. Naše služba je založena na principu tzv. sdílené ekonomiky. Lidé a firmy si mění peníze mezi sebou a náš portál jim umožňuje dohodnout se na výhodnějším kurzu, než jaký jim nabízejí tradiční instituce,“ doplnil výkonný ředitel Valutomatu Radek Havlík.

Polská on-line směnárna
Projekt on-line směnárny pod názvem Walutomat.pl vznikl před pěti lety v Polsku a v současnosti je na tamním trhu největším hráčem. Provozuje jej firma Currency One. Česká republika se stává druhým trhem, kde je možné tuto službu využívat. Valutomat však míří i do dalších zemí.
V Polsku Valutomat dosud využilo 110 tisíc uživatelů, kteří provedli 2,5 milionů transakcí v celkovém objemu přes tři miliardy eur.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video